.
MENU
.
0
SEPETİM

Ödeme & Teslimat

1- Sipariş:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay e-postası gönderilir. Sipariş Onay e-postası gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler ALICI’ya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-posta yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse ALICI’dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) SATICI hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda ALICI hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda ALICI’ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da ALICI’nın arzusu ve seçimi doğrultusunda fark fiyatı ALICI’ya/dan, iade/tahsil edilmek koşulu ile yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde ALICI bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda ALICI’nın SATICI’dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

 

2- Ödeme:

http://www.weltew.com 'da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen ALICI’ya nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede ALICI kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken "Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10(on) gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

ALICI kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki "Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

3- Sevkiyat:

Sipariş onayı e-postasının ALICI tarafından gönderilmesinin ardından, ürün/ürünler ALICI teslimat adresine en yakın/uygun bayii ye sevk edilir.

 

4- Teslimat:

ALICI'nın sipariş verdiği ürün/ürünlerin KDV dahil toplam tutarı 1.000(Bin)TL veya üzeri olduğu durumlarda, ürün/ürünlerin satıcının yetkili bayii aracılığı ile ALICI’nın teslimat adresine ücretsiz teslimi ve 1 (bir) defaya mahsus ücretsiz kurulumu yetkili bayii tarafından sağlanacaktır. ALICI'nın 1 (bir) adetten fazla siparişinin olması durumunda, aynı teslimat adresi ile verilen siparişler ALICI'nın onayı alınarak birleştirilebilir. ALICI'nın birleştirilen siparişlerindeki ürün/ürünlerin KDV dahil toplam tutarı 1.000(Bin)TL veya üzeri olması durumunda, ürün/ürünler satıcının yetkili bayii aracılığı ile ALICI’nın teslimat adresine ücretsiz nakliye ve 1 (bir) defaya mahsus ücretsiz kurulumu yetkili bayii tarafından sağlanır. Teslimat süresi, Sipariş onayı e-postasının gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30(otuz) gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla 10(on) gün uzatılabilir.

Sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI, SATICI’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra sevkiyat bedellerinden SATICI sorumlu değildir. Belirtilen günler içinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine [email protected]

e-posta adresi üzerinden kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

 

Zarar görmüş paket tespit edildiği durumda, zarar görmüş paketler teslim alınmayarak bayii şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer bayii şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı ALICI’da vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra bayii şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SATICI Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.

PAYLAŞ
0
SEPETİM